טיפול בפטרת ציפורניים

לפני שנדבר על טיפול בפטרת ציפורניים, חשוב להבין שפטרת ציפורניים היא זיהום פטרייתי בציפורניים. זיהום זה נחשב לנפוץ במיוחד, ומהווה כ-20 אחוז ממחלות הציפורניים בקרב בני אדם, כאשר שיעור ההידבקות בו עומד על בין 6 ל-8 אחוז מהאוכלוסייה הבוגרת. פטרת ציפורניים בדרך כלל אינה מסוכנת, אך היא בהחלט מהווה מפגע אסתטי והסובלים ממנה מתלוננים על המראה החיצוני של הציפורניים. החדשות הטובות הן שקיים טיפול יעיל לתופעה.

מהי פטרת ציפורניים?

פטרת ציפורניים היא זיהום פטרייתי הפוגע בציפורן. זה נגרם על ידי קבוצת פטריות הנקראות דרמטופיטים. הם מועברים בדרך כלל במגע עם אדם אחר שיש לו הזיהום או בהליכה יחפה באזורים שזוהמו בפטרייה.

הזיהום מתחיל כנקודה צהובה או לבנה מתחת לקצה הציפורן, שלאחר מכן נעשית עבה יותר ומתפשטת לשאר הציפורן. אם לא מטופל, זה יכול לגרום לכאב ואי נוחות, כמו גם נזק קבוע לציפורניים שלך.

פטרת ציפורניים היא זיהום של הציפורניים שיכול להופיע בידיים או ברגליים. זיהום זה נגרם מפטריות, והוא נפוץ מאוד ומופיע בשיעור גבוה באוכלוסייה ובעיקר בקרב מבוגרים וקשישים. ככל שהגיל עולה, כך שכיחות המחלה עולה.

איך למנוע פטרת ציפורניים

ישנן דרכים רבות למניעת פטרת ציפורניים: הימנעות מהליכה יחפה במקומות ציבוריים, שימוש בחומר חיטוי ידיים לפני ואחרי שטיפת ידיים או שימוש בשירותים ציבוריים, החלפת גרביים מדי יום, נעילת נעליים עם אוורור טוב ( כגון סנדלים פתוחים).

סוגי פטרת ציפורניים

Distal and Lateral Onychomycosis

בין 60 ל-70 אחוז מהמקרים. סוג פטרת זה מתאפיין בפגיעה המתחילה מקצה הציפורן המרוחק מהאצבע (הקצה הדיסטלי) כאשר הזיהום הולך ומתקדם בהמשך הציפורן אל האצבע. במקרה ולא ניתן טיפול, הזיהום יתפשט על פני כל שטח הציפורן, הציפורן תהפוך לעבה יותר וצבעה ישתנה לצהוב או אפור (לעיתים תקרה רק אחת מהתופעות הללו). בנוסף, בסוג זה עלולה להתפורר שכבת הקרן בציפורן.

Superficial White Onychomycosis

בין 5 ל-10 אחוז מהמקרים. זיהום זה מאופיין בשינוי צבעה של הציפורן ללבן אטום, ויכולת לגרד בקלות את שכבת הקרן של הציפורן והתפוררות שלה.

Proximal Subungual

בין 5 ל-10 אחוז מהמקרים. זיהום מסוג זה מתרחש בדרך כלל בעקבות זיהום קנדידה והוא בא לידי ביטוי באמצעות הופעה של בצקת מקומית בציפורן, אדמומיות בולטת לעין ותחושת כאב בציפורן.

Total Dystrophic Onychomycosis

כ-10 אחוז מהמקרים. סוג זה בא לידי ביטוי בפגיעה של הציפורן כולה מהזיהום. למעשה זהו השלב הסופי של כל אחד מהסוגים האחרים במידה והם לא זוכים לטיפול ראוי.

5 תסמינים של פטרת ציפורניים

1הצהבה של הציפורן והפיכה שלה ללא נעימה למראה
2פגיעה של העור סביב הציפורן והפיכה של האזור למגורה, דלקתי, אדום וכואב
3התעבות של הציפורן, התעוותות שלה והצטברות קשקשים ופירורים תחתיה
4התפוררות הציפורן באופן הדרגתי
5התנתקות הציפורן ממצעה והתמלאות החלל הריק בחומר קמחי לבן

איך נדבקים בפטרת ציפורניים?

דרך זיהומים אחריםזיהומי פטרת אחרים בגוף יכולים לגרום לפטרת ציפורניים. כך למשל קורה לעיתים שכף רגל שהתפתחה בה פטרת כף הרגל תדביק את הציפורן בפטרת ציפורניים. הפטרת בציפורניים עלולה להיות בולטת ומורגשת יותר מאשר בכף הרגל מכיוון שהיא חודרת עמוק יותר לציפורן. לכן חשוב לטפל בכל זיהום פטרייתי בזמן.
משטחים נגועיםדריכה יחפה על משטח נגוע עלולה להוביל להידבקות בפטרת ציפורניים. זה שכיח במיוחד במשטחים לחים ציבוריים, כגון מלתחות ומקלחות של חדרי כושר או בריכות ציבוריות וזאת משום שהאורגניזמים הגורמים לפטרת חיים בסביבות לחות וחמות.
הידבקות בעקבות נזק לציפורןנזק או פצע באצבע ובציפורן שגורם לשחרור של הציפורן עלול לפתוח פתח דרכו יכולה לחדור הפטריה. זה יכול לקרות בעקבות לכידה של האצבע בין הדלת למשקוף, קבלה מכות מרהיטים וכדומה.
הידבקות מאדם אחרניתן להידבק מאדם אחר בפטרת ציפורניים. זה קורה במיוחד בקרב אנשים שחיים באותו הבית וחולקים משטחים ורהיטים משותפים.
סכרתהקשר בין סכרת לפטרת ציפורניים לא נחקר דיו, אך ידוע כי לחולי סוכרת יש סיכוי גבוה פי שלושה לסבול גם מפטרת ציפורניים.

כיצד מאבחנים פטרת ציפורניים?

פטרת ציפורניים היא זיהום פטרייתי המשפיע על מיטת הציפורן, העור שמתחת לציפורניים והאזור המקיף את הציפורניים. אבחון פטרת ציפורניים נעשה על ידי בדיקת הציפורן וחיפוש אחר סימני זיהום.
הסימן הנפוץ ביותר הוא שינויים בצבע או במרקם. סימנים נוספים כוללים עיבוי, עיוות או הפרדה ממיטת הציפורן.
זה יכול להיות קשה לאבחן כי לא תמיד יש את התסמינים האלה.

מדוע אסור להזניח פטרת בציפורניים?

התסמין השכיח ביותר של פטרת ציפורניים הוא עיבוי ושינוי צבע של הציפורניים. הציפורניים עשויות גם להיות שבירות, מתפוררות או אפילו מנותקות ממיטת הציפורן. פטרת ציפורניים יכולה להיות קשה לריפוי ואם לא מטופלת היא עלולה להתפשט לציפורניים אחרות.

אין להזניח פטרת ציפורניים מכיוון שהיא עלולה להוביל לסיבוכים רציניים אם היא לא מטופלת במשך תקופה ארוכה.

סיבוכים של פטרת ציפורניים

פטרת ציפורניים היא זיהום כרוני המשפיע על הציפורן, העור והרקמות שמסביב לה. זה יכול להיגרם ממספר גורמים כמו נעילת נעליים צמודות, כף רגל של ספורטאים, או אפילו הזעת יתר.

הפטרייה מתחילה בהדבקה של מיטת הציפורן ולאחר מכן מתפשטת לשאר הציפורן. עם הזמן הוא גדל לצבע צהוב או לבן ונעשה עבה ומתפורר. קשה לטפל בפטרת ציפורניים מכיוון שהיא עלולה להתפשט במהירות בין הציפורניים אם לא מטפלים בה מוקדם.

אז איך מטפלים בפטרת ציפורניים?

ישנם טיפולים רבים לפטרת ציפורניים, להלן כמה מהטיפולים הנפוצים ביותר:

– תרופות נגד פטריות דרך הפה

תרופה הניתנת בתור כדורים דרך הפה, יש הרבה סוגים של כדורים אנטי פטרייתיים כגון: איטראקונזול, פלוקנזול, טרבינפין ועוד.

חסרונות התרופות שהן מאופיינות בתופעות לוואי כגון: בחילות, כאבי ראש ופריחה בעור.

קרמים נגד פטריות שניתן למרוח על הציפורניים

אלג'לקס פורטה  ALGALEX FORTE מבית זהבה שדה , קרם טיפולי לשיקום רקמה נגועה וטיפול ביבלות, זיהום פטרייתי בעור, היפרקרטוזיס ופיסורות. הקרם מועשר בצמחי מרפא המכילים שמנים וחומרים אנטי בקטריאליים ואנטי דלקתיים כגון שמן ציפורן, קינמון, עץ התה, גרניום, אוקטופירוקס וטריקלוזן המונעים בעיות זיהומיות ומשקמים את העור.

נוזל לטיפול בפטרת ציפורניים

טיפות / נוזל טיפולי לפטרת ציפורניים קנדיקלירס CANDI CLEARS מבית זהבה שדה המועשר בתרכובת מיוחדת המשלבת שמנים אתריים, תמציות צמחי מרפא וכן רכיבים אנטי פטרייתיים ואנטי מיקרוביאליים השומרים על בריאות הציפורן ומטפלים בזיהום.

בטיפול באמצעות נוזל לטיפול בפטרת ציפורניים יש להתמיד בשיוף הציפורן הפגועה אחת לשבוע תוך שילוב הטיפול המקומי עם הנוזל במשך מספר חודשים.

מה משך הזמן בטיפול בפטרת הציפורניים?

משך הטיפול בפטרת ציפורניים משתנה ותלוי במספר גורמים כגון סוג הפטרת ממנה אתם סובלים וכמה היא מתקדמת ותלויה גם בכם ובהרגלי התזונה שלכם וכמובן בהתמדה שלכם בטיפול.

נזכיר כי טיפול באמצעות נוזל לטיפול בפטרת ציפורניים מצריך שיוף של הציפורן באופן שבועי תוך שילוב הטיפול באמצעות הנוזל. התמדה בטיפול ותזונה נכונה עשויה להביא לתוצאות טובות תוך מספר חודשים.

/ 5.

צרו קשר

השאירי פרטים ונחזור אלייך לשיחת ייעוץ

שיתוף:
Shopping cart
Start typing to see products you are looking for.

עכשיו רק לנרשמות באתר!

חולמת ללמוד את אחד ממקצועות היופי?

הצטרפי לאחד מהקורסים שלנו ותקבלי קורס שעוות מקצועי במתנה!

השאירי פרטים ונחזור אלייך בהקדם: